USS tõi tänavatele esimese elektriautoga liikuva patrulli

April 9, 2019

Keskkonnasäästlikkuse eesmärgiks seadnud USS Security täiendas autoparki elektriautoga, mis läheb patrullteenistuse kasutusse – see tähendab, et patrull ei jõua sündmuskohale mitte ainult keskkonda säästvamalt, vaid ka kiiremini, sest elektriauto saab ka läbi tipptunni ummikute sõita mööda ühissõidukitele mõeldud rada.

USS Security jaoks on uus Hyundai Kona Elektric juba teine elektriauto ja ka seni moodustasid USSi autopargis ligi poole keskkonnasõbralikud hübriidautod (Toyota hübriidautod Yaris, Auris, C-HR ja Corolla). Ettevõte on on viimase kahe aasta jooksul panustanud kõvasti oma tegevuse keskkonnasäästlikumaks muutmisesse ning vahetanud olulise osa autopargist välja säästlike hübriidautode vastu. Turvafirma autopargis on üle 100 auto ning kuna need on ka pidevalt töös, on USS võtnud südameasjaks järjest keskkonnasäästlikema lahenduste poole liikumise.

Eesmärk on EcoFleet autopargi haldusüsteemiga sõidustiili jälgides aidata kaasa puhtama ja seega ka inimeste tervisele turvalisema keskkonna saavutamisele. Vaiksel, puhtal, säästlikul, pikaealisel ja loodussõbralikul autol on keskkonnasäästlikuma ühiskonna saavutamisel oluline roll.

Elektriautode ja hübriidide puhul tuuakse tihti välja, et nende keskkonnasõbralikkus sõltub sellest, kuidas on toodetud elektrienergia, mis
need liikuma paneb – ning Eesti puhul viidatakse tihti põlevkivist elektrienergia tootmisele.

Ent tegelikult on Eesti elektrisüsteem on osa Nord Pool Spoti turupiirkonnast, kus erinevate riikide elektritootjad omavahel turuhinna põhiselt, konkureerivad, siis ei saa seda nii lihtsalt võtta. Sama hästi võib olla siin kasutatav elekter pärit hoopis Norra hüdroelektrijaamast.

Kui arvestada EL-i keskmise elektritootmisega, kus viiendik elektrist toodetakse taastuvatest allikatest, siis on elektriauto kogu olelusringi
keskkonnamõju juba praegu väiksem kui sisepõlemismootoriga autol – ja liigume taastuvenergia suunas.

Kuni inimeste arv planeedil aina kasvab, peame ka meie Eestis, kes me elame veel puhtas puhtas ja loodusest ümbritsetud keskkonnas, kogu
planeedi “tervisele” mõeldes üha teravama pilguga vaatama seda, kuidas maailmaga ümber käime. Eesti elanike arv ja seega kogutarbimine ei kasva proportsionaalselt planeedi omaga, aga me ikkagi jagame seda planeeti kõigi nende inimestega – tahame hingata sama õhku ja nautida õhutemperatuuri, mille aasta keskmine enam ei tõuseks. Seetõttu on säästlikumad transpordiviisid meie kõigi tuleviku huvides.

Juhtimiskeskus 24

619 1899

Üldkontakt

619 1980

uss@uss.ee

Roseni 12, Tallinn, Eesti

Klienditeenindus

619 1999

E-R 8:30-17:00


©2021 USS Security Eesti AS