USS Grupp ostab Securitase äritegevuse Eestis ja Lätis 

November 16, 2020

Eestis kinnisvara haldus-, hooldus- ja turvateenuste ettevõtteid koondav USS Grupp ostab maailma ühelt suuremalt turvaettevõttelt Securitas nende turvateenuste äri Eestis ja Lätis.

Esmaspäeval, 16. novembril 2020. aastal USS Grupp OÜ ja Securitas AB vahel allkirjastatud lepingu kohaselt saab USS Grupp 100% ulatuses Securitas Eesti ja Securitas Läti turvaettevõtete omanikuks. Tehingu hind on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne ja enne selle lõplikku jõustumist peab Eestis tehingule heakskiidu andma konkurentsiamet.

USS Grupi tegevjuht Raul Parusk lausus, et Securitase Eesti ja Läti turvaäri ostmine kasvatab USS Grupi turvateenuste portfelli umbes kolmandiku võrra, annab hoogu Baltimaade turvaturu arengule ja toob turvaärisse konkurentsi juurde. „Meie gruppi kuuluv USS Security on olnud viimastel aastatel kõige kiiremini kasvav turvaettevõte Eestis. 1993. aastal tegevust alustanud Securitas Eesti on aga siinse turvaturu üks kogenenumaid ja pikema ajalooga firmasid. Pärast koondumisloa saamist on kavas Eestis USSi ja Securitase turvateenuste äri liita. Ühendatud turvaettevõttel hakkab olema Eesti turvateenuste turust üle 20% suurune turuosa. Tehinguga siseneb USS esmakordselt oma turvaäriga Läti turule, mis pakub kogu teenustegrupile uusi rahvusvahelisi arenguvõimalusi. Pärast Eesti Konkurentsiametilt koondumisloa saamist võetakse ühise potentsiaali paremaks ärakasutamiseks kasutusele ka uus ja ühine kaubamärk,“ selgitas Parusk.

Tehing ei too kaasa muudatusi Securitase kliendisuhetes: kõik senised turvateenuste lepingud jäävad  samal kujul kehtima. Samuti ei ole USS Grupil plaanis teha lähiajal suuremaid muudatusi Securitase struktuuris või töötajaskonnas. “Securitase töötajad on valdkonna väga head asjatundjad ning hea meelega näen meid ühtse meeskonnana edasi minemas. Ühendades USS Security nutikad IT-lahendused ning digitaliseerimisvõimekuse Securitas Eesti meeskonna pikaajalise globaalse kogemuse ning turvatehnika alase kompetentsiga, saame pakkuda Eesti klientidele parimaid turvalahendusi ning suurepärast klienditeenindust,“ lausus Parusk.

Securitas Eesti AS tegevjuht Raimo Heinam märkis, et seoses maailmas toimunud  majanduslangusega ning COVID-19 levikuga on paljud rahvusvahelised ettevõtted muutnud oma tegevusstrateegiat ning koondanud peamise tähelepanu globaalsetele suurtele turgudele. „Securitas Eesti ja Läti äride müük USS Grupile on tänaseid ülemaailmseid arenguid arvestades loogiline samm. USS on Eestis kiiresti kasvav ja klientide poolt usaldatud turvaettevõte. Ühiselt edasi minnes saame pakkuda oma klientidele veelgi kvaliteetsemaid teenuseid ja uudseid ning innovaatilisi lahendusi,“ sõnas Heinam.

 

Ettevõtetest:

USS Grupp OÜ on Eestis kinnisvara haldus-, hooldus- ja turvateenuste ettevõtteid koondav äriühing. Gruppi kuuluvad valve- ja turvateenuste osutaja USS Security Eesti AS, kinnisvara hoolduse ja haldusteenuseid pakkuv Ermeesia OÜ, nutikodulahenduste ja ärihoonetele täisautomaatikalahendusi pakkuv Techno Life OÜ.

USS Security Eesti AS on viimastel aastatel olnud Eesti turvaturu kõige kiiremini kasvav ettevõte, tuues turule mitmeid innovaatilisi uusi valvelahendusi, näiteks jagamismajandusel põhineva patrulliplatvormi USS Drive, droonivalve teenuse, nutika võtmevaba läbipääsulahenduse majutussektorile ja palju muud. USS Security annab hetkel tööd rohkem kui 900 inimesele.

Securitas on maailma üks suuremaid turvateenuseid pakkuvaid firmasid, millel on 57 riigis kokku ligi 370 000 töötajat. Eestis ja Lätis annab  Securitas tööd rohkem kui 600 inimesele. Securitas pakub Balti riikides peamiselt kombineeritud turvalahendusi, tehnilist ja mehitatud valvet,  patrullteenust ning turvakonsultatsioone.

 

 

Juhtimiskeskus 24

619 1899

Üldkontakt

619 1980

uss@uss.ee

Roseni 12, Tallinn, Eesti

Klienditeenindus

619 1999

E-R 8:30-17:00


©2021 USS Security Eesti AS