Nutikad valveseadmed tunnevad inimesed näo järgi ära

July 16, 2019

Turvatöötaja silmad ei saa olla korraga kogu aeg igal pool. Küll aga saab seda olla valvekaamera silm, mis on hea lahendus seetõttu, et kaameratele saab lisada ka näotuvastuse funktsiooni. Meelerahu toov süsteem hoiab teie kodul või ettevõttel silma peal kogu aeg, olenemata kellaajast.

Tänapäeva näotuvastussüsteemid on nii nutikad, et tunnevad ära nii inimesed kui autod ning oskavad ignoreerida juhuslikke liikumisi, mida avalikes ruumides ikka ette tuleb. Alarmide korral saavad kasutajad anda tagasisidet nende adekvaatsuse kohta ning nii “õpib” süsteem pidevalt juurde.

Näotuvastusega videosüsteemid võimaldavad ära tunda inimesi, kelle pildid on eelnevalt lisatud andmebaasi. Kaamera võrdleb tema vaateväljas olevat inimest andmebaasis olevate isikute piltidega, et leida ühiseid tunnuseid. Näotuvastust saab kodudes ja ettevõtetes kasutada samal viisil, kui seda teevad juba paljud nutiseadmed, mis avanevad vaid neile, kelle näo seade ära tunneb. Tänu näotuvastustehnoloogia arengule oskavad meid igapäevaselt ümbritsevad seadmed juba ära tunda õiged näod ja see on avanud hulga uusi võimalusi. Näotuvastusprogrammi saab kasutada loendamatutel juhtudel alustades sellest, et koduukse, -värava või postkasti avamiseks pole vaja enam muud, kui vaadata kaamerasse. Alailma kaduma kippuvate võtmete kadumine pole enam mingi probleem ja keegi koduukse taha ei jää.

Lisaks lihtsate koduste probleemide lahendamisele on näotuvastus väga suureks abiks mitmetes valdkondades. Nii mõneski lennujaamas on juba täna võimalik lennule registreerida automaatse näotuvastuse abil. Sama süsteem on kasutusel ka mõningates hotellides ja kaubanduskeskustes. Näotuvastusega kaamerad aitavad leida rahvarohketes kohtades kaduma läinud inimesi ja lapsi. Koolimajja paigaldatud näotuvastusega kaamera saab anda infot, kas laps ikka jõudis hommikul turvaliselt kooli või kas koolmajas kannavad kõik lapsed koolivormi.

Kasutusvõimalusi on ka hoopis teistsuguseid, näiteks võidavad sellest süsteemist paljude ettevõtete VIP-teenindused. Isegi kui töötaja nägemismeel ja nägudemälu on ülihea, jääb inimene näotuvastusprogrammile tänaseks juba alla.

Näotuvastusega kaameraid saab paigaldada igasse ruumi ja ka väliruumi. Need on diskreetse disainiga ja kaasaegse tehnoloogiaga ning võimaldavad edastada kvaliteetset pilti ka pimedal ajal.

Juhtimiskeskus 24

619 1899

Üldkontakt

619 1980

uss@uss.ee

Roseni 12, Tallinn, Eesti

Klienditeenindus

619 1999

E-R 8:30-17:00


©2021 USS Security Eesti AS