Muretu elu valem: andurid, mis hoiatavad nii tulekahju kui veeuputuse eest

March 18, 2019

Rahuliku südamega saab tööle, nädalalõpureisile või pikale muretule puhkusele minna tõesti ainult siis, kui kodu pole kaitstud ainult murdvaraste eest, vaid ka palju laastavamalt mõjuva tule ja vee eest.

Paraku näitab statistika, et nii tulekahjude kui veeuputuste korral on reeglina süüdi kodu omanik, mis lisab niigi keerulisele olukorrale veel südametunnistuse piinad.

Valige andur, mis teavitab teid ka kodust eemal olles

Suitsuandurid  https://uss.ee/eraklient/suitsuvalve/  on kohustuslikud ja õnneks olemas ka enamuses kodudes. Ent paraku on paljude anduritega üks probleem – nad küll annavad signaali, kuid ei edasta seda koduomanikule ega valvefirmale. Tõsi on, et enamus tulekahjusid puhkeb korterites, kus omanik on ka parasjagu ise kodus. Ent see teadmine ei rahusta teid kuidagi, kui kodus on ainult lapsed. See pole ka eranditeta reegel, et keegi alati kodus on  – kui mööda maja levima hakkav tulekahju puhkeb naaberkorteris, ei maksa loota, et paanikas keegi kiirelt ka teile helistab või et te üldse ise kättesaadav olete sel hetkel.

Rahuliku südamega saab kodust ära minna ikkagi alles siis, kui teate, et suitsuandurid saadavad signaali telefoni või täiendavalt ka USSi juhtimiskeskusele. Kuna USS pakub võimalust andur ka veebikaameraga ühendada, näeb pildi kaudu, kas häire põhjustas reaalne tuleoht ja vajadusel saata USSi patrulli olukorda kontrollima.

Stiilne ja kasulik

Kodu turvalisuse tagamisel lähtuti pikka aega pragmaatilisest seisukohast, et disainist võib mööda vaadata seadmete puhul, mille eesmärk on teie elu turvalisemaks muuta. Tänapäeval on õnneks olemas stiilse disainiga juhtme-vabad ja lihtsasti paigaldatavad suitsu- ja vingugaasiandurid, millele on võimalik lisada ka uputuseandur. Kuna andur tuleks paigutada igasse ruumi, siis USSi valikust leiab mitmeid, mis on tõhusad elupäästjad ega hävita seejuures ka teie kodu ilusat üldmuljet.

Elu kalleim vanniskäik

Sama hävitav, kui on tuli, võib olla ka vesi. Veeuputus kodus kujutab õnneks väiksemat ohtu elule, kuid väga kulukas võib see ikkagi olla.

 

Juhtimiskeskus 24

619 1899

Üldkontakt

619 1980

uss@uss.ee

Roseni 12, Tallinn, Eesti

Klienditeenindus

619 1999

E-R 8:30-17:00


©2021 USS Security Eesti AS