fbpx

Kokkuvõte meie Ida regioonis läbiviidud ohutuspäevast

Hoidmaks ära raskeid õnnetusi, võtsid Eesti Raudtee, politsei ning turvafirma USS Security 27. novembril luubi alla Rakvere, Tapa, Tamsalu, Jõhvi, Narva, Kiviõli raudteeülekäigud- ja sõidud.

Nagu ikka olid fookuses raudtee ülesõidud, ülekäigud, mitteametlikud raudtee ületuskohad. Päeva lõikes olid politseipatrullid regioonis ülesõitudel. Seal suuri probleeme ei täheldatud, oli üsna libe, inimesed sõitsid ettevaatlikult ning politsei oli ka nähtavalt väljas.

Mitteametlike raudtee ületuskohtade osas aga oli pilt isegi hullem, kui eeldasime. Selles osas olime suurema ressursiga väljas just Rakveres ja Jõhvis. Päeva jooksul oli “kontakt” rohkem kui 150 inimesega, kelle vales kohas raudtee ületust takistati, peeti väike õpetlik vestlus ning raudtee poolt raudteeohutuse värviraamat ning USS-i poolt helkur. Eriti on teema terav Jõhvis – kus lähiajal on raudtee rakendamas täiendavaid meetmeid, et takistada inimeste vales kohas üle raudtee liikumist. Seega eraldi toome välja Sergei Zdanovitsi, Timofei Kilini ja Artjom Lofitski tegutsemise Jõhvis – neil oli selle päeva kõige suurem töökoormus

Kokkuvõtvalt võib öelda, et inimeste harjumused, teadlikkus raudtee/iseenda ohutusest jne jätab tänasel päeval tugevalt soovida.

Me ei saa kunagi teada, mida me 27.11. ohutuspäevaga ära hoidsime, aga ma oleme kindlad, et nii mõnigi inimene/ pere saab jõulude ajal olla rõõmsam, et kõik on turvaliselt koju jõudnud!

Kokku on tänavu kümne kuuga juhtunud Eesti Raudtee taristul 18 õnnetusjuhtumit, milles sai viga 14 ning hukkus 7 inimest. Neist raskeim õnnetus leidis aset selle aasta alguses 20. veebruaril Keila lähedal, kus alkoholi tarvitanud veoautojuht ei andnud rongile teed. Kokkupõrke järel paiskus rong rööbastelt maha ning üheksa inimest said õnnetuses viga.

 Soovitused jalakäijatele ja jalgratturitele:

Ületada raudteed selleks ettenähtud kohas.
Ole raudtee ületamisel tähelepanelik, tõsta pilk nutiseadmelt ja eemalda kõrvast klapid.
Kui kuuled või näed rongi lähenemas, siis anna sellele teed.
Lisaks tõkkepuu ja foori jälgimisele, veendu ka ise, et rongi ei tule.
Raudteed ei tohi ületada ratta seljas, vaid tuleb ratas käe kõrvale võtta.

Soovitused sõidukijuhtidele:
Suhtu austusega tõkkepuusse ja foori ning ära eira märguandeid.
Punase fooritule ajal ei tohi raudteed ületada. Ka siis mitte, kui konkreetsel ülesõidul ei ole tõkkepuud.
Tõkkepuuta ja foorita ülesõidul vaata mõlemale poole ja veendu, et rongi ei ole tulemas.

Turvalist jõulukuud meile kõikidele!