Kodu on kindlus ainult siis, kui küttekolded on korras ja suitsuandur laes

September 20, 2019

Mõned asjad tunduvad meile iseenesestmõistetavad – nagu näiteks turvaline kodu, kus ennast alati kindlalt tunda võib.

Kas kodu ikka on meie kindlus, mõtleme tavaliselt alles siis, kui midagi juhtub. Eesti on iga aastaga muutunud järjest turvalisemaks elukeskkonnaks, mistõttu kipume unustama, et mõned ohud on paraku sellised, mis jäävad.

Kahjuks hukkub Eestis ikka veel tulekahjudes 40-50 inimest aastas, ehkki meie kodudes on suitsuandurid kohustuslikud. Kütteseadmetest alguse saanud tulekahjud on hukkumise põhjusena teisel-kolmandal kohal.

Kodune tulekahju areneb eluohtlikuks minutitega. Seetõttu on USS Security aktiivselt laienemas tuleohutusvaldkonda – et saaksime ennast tõesti alati kodus turvaliselt tunda.

Mis on siis tuleohutuse valem?

Et tuleohutus on väga oluline meie kodu turvalisuse seisukohast, kipub soojal suvisel ajal kergesti meelest minema.  Septembris, kui õhtud on juba karged ja vihm tavaline, alustame kodudes ahjude või kaminate kütmisega. Siis meenub ootamatult kõigile, et kevadel  jäi kütteperioodi lõppedes kutsumata korstnapühkija, kes suitsulõõrid tahmast puhtaks teeks ja küttekolde üle vaataks. See on inimlik – mistõttu sügiseti on korstnapühkijatele tavaliselt kuudepikkune järjekord. Lõõrid saavad paljudes kodudes puhtaks alles oktoobris või novembris, kui väljas valitseb õhtuti juba pilkane pimedus, mis korstnapühkija tööd kindlasti lihtsamaks ei tee.

Ainult korstnapühkija heast tööst ei piisa, et õhtul rahuliku südamega magama minna võiks või hommikul tööle minnes koduukse muretsemata kinni tõmmata saaks.

Alates ajast, kui Eestis muudeti suitsuandur kodudes kohustuslikuks, on tulesurmade arv vähenenud kolm korda – oma suitsuandur tasuks nüüd kütteperioodi alguses kindlasti üle vaadata, see pisikene asi kodus võib päästa teie perekonna elu. Statistika järgi puhkeb koduseid tulekahjusid kõige enam just öösel ning paraku ei ärka inimene suitsu peale üles – suitsust mürgist õhku sisse hingates uni süveneb ning vaja on valjuhäälset suitsuandurit, et inimest sellest üles äratada.

USS Security pakub koos koduvalve seadmetega ka suitsu- ja temperatuuriandureid, mis õigeaegselt annavad märku tuleohust. Tänapäevased andurid ei vaja enam juhtmeid ja neid saab tõesti paigaldada igasse ruumi kodus.

Ka töökeskkonna turvalisemaks muutmine on USSi südameasi – tuleohutusvaldkonnas oleme ettevõtetele seni pakkunud eelkõige tuleohutuspaigaldiste ehitamist ja hooldust, aga meie eesmärgiks on hakata pakkuma ettevõtjatele kompleksteenust.

Tuleohutusteenused, Küttekolded olgu korras ja suitsuandur laes - Mis on tuleohutuse valem?

USS Security on aktiivselt laiendamas oma tuleohutusvaldkonna teenuseid: pakume enesekontrolli tuleohutusaruannete ja tulekahjude korral tegutsemise plaanide koostamise teenust; korraldame evakuatsiooniõppusi ja tuleohutuskoolitusi, mida oleme seni pakkunud meie Lõuna ja Lääne regioonides. Veel selle aasta jooksul hakkame neid teenuseid pakkuma üle Eesti, selleks on meil tööl vastava kvalifikatsiooni ja kogemusega spetsialistid.

USS Security autopark täienes esimese spetsiaalse tähistusega autoga, millega hakkavad ettevõtteid nõustama sõitma meie tuleohutusspetsialistid.

 

Suitsu- ja vinguvalve

Tuleohutustooted- ja teenused

Juhtimiskeskus 24

619 1899

Üldkontakt

619 1980

uss@uss.ee

Roseni 12, Tallinn, Eesti

Klienditeenindus

619 1999

E-R 8:30-17:00


©2021 USS Security Eesti AS