Juhend oma kodu kaitseks pühade ajal

December 19, 2019

Jõulupühad on saabunud! See tähendab ägedaid kingitusi, ehitud kuuske ja pikki sõite sõprade või sugulaste juurde, teisel juhul isegi pikemaid lende reisile. Kõik on tore, kuid rännule minnes peab keegi ka su kodu valvama jääma.

Jagame nüüd hea meelega inspiratsiooniks häid ideid ja nippe, kuidas oma kodu kaitsta, kui ise võõrsil oled.

PRAKTILISI NIPPE KODU KAITSEKS

Oma kalli kodu turvalisuse tagamiseks saad tegelikult ise väga palju ära teha. Üks lihtsamaid ja geniaalsemaid viise on enne kodust lahkumist tõmmata akende ette kardinad, et kõrvalised isikud sulle tuppa ei näeks. Lisaks on hea idee ära peita ka väärisesemed, mis võivad muidu kellegi pilku püüda.

Kui aga need meetodid ei osutu edukaks ja kurjamid on ikkagi suutnud jõuda su koduukseni ning sealt isegi siseneda, siis on meil varuks järgmine trikk, millega äratada tähelepanu. Sea esiku vaiba alla hunnik paukherneid, sest see aitab ootamatuid külalisi hästi tabada. Väikeste herneste praksumist ja paukumist kuulevad loodetavasti su naabrid, kes sellele koheselt reageerivad ja politsei kutsuvad. Kui nad muidugi pühade ajal kodus on.

Alati võid jätta kodus mängima ka muusika või televiisori, et tekitada mulje kellegi kohalolekust. Muidugi tõuseb seetõttu ka elektriarve, aga vähemalt oled astunud ise veel ühe sammu oma kodu kaitsmiseks. Lisaks võid teatud kohtadesse tõmmata ka läbipaistvad toidukiled, et aeglustada sissetungija sammu ja vähendada jällegi tema potentsiaali sinult midagi näpata.

Kui sul on aiaga maja, aga tõelist koera pole, siis paiguta paari-kolme kohta mängukoerad. Siin on tähtis, et loomad meenutaksid nii palju kui võimalik oma päris kaaslaseid, sest see võib ära petta ka halbade kavatsustega külalised. Ära lihtsalt ise ehmu, kui nunnu pilarotveiler sulle vastu vaatab.

KUI LÕKSUDEST IKKA EI PIISA

Siiski ei pruugi kõik eelnevad nõuanded anda oma kodu kaitsmisel sajaprotsendilist tulemust. Viimane ja tegelikult parim viis on pöörduda professionaalide poole ja küsida nõu neilt. USS Security juhtmevaba koduvalve sobib hästi igasse majapidamisse, olgu see eramu, moodne korter või hoopiski

suvila. Paketis on hulgaliselt asjalikke seadmeid ja andureid nagu näiteks loomakindel liikumisandur, suitsu- ja temperatuuriandur ning ukseandur. Kõik seadmed suhtlevad paketiga kaasas oleva keskusega, mis salvestab ka kõik süsteemiga tehtavad toimingud.

Olles kodust kaugel, saad läbi mobiilirakenduse siiski oma elukohal pidevalt silma peal hoida ning ohu olukorras on võimalik ka distantsilt kohe reageerida. Ja kui põhipaketis kaasas olevatest seadmetest ei piisa, saab juurde lisada seadmeid, mis peale kutsumata külalise sissetungile hoiatavad Sind ka näiteks lõhkenud veetorust tekitatud uputusest.

Kõik eelnevad soovitused on kindlasti väärt kaalumist, aga kui tahad tunda end täiesti turvaliselt, kaalu professionaalset turvateenust, kes on valmis sekkuma ja su kodu kaitsma 24/7.

Võta meiega ühendust https://uss.ee/eraklient/koduvalve/

Juhtimiskeskus 24

619 1899

Üldkontakt

619 1980

uss@uss.ee

Roseni 12, Tallinn, Eesti

Klienditeenindus

619 1999

E-R 8:30-17:00


©2021 USS Security Eesti AS